Najnowsze artykuły

Pędzel kabuki - do czego służy i jak go...

Każda z pań doskonale zdaje sobie sprawę z potęgi makijażu. Jest on wstanie bowiem sprytnie i skutecznie przykryć ewentualnie niedoskonałości cery, a...

Czytaj Więcej

Miód LEPSZY niż antybiotyki - mówią nowe badania z Oxfordu

Czy twoja droga babcia dawała ci miód jako naturalne lekarstwo, kiedy w dzieciństwie czułeś się źle? Moja tak. I nadal go używam.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ból gardła, kaszel czy przeziębienie, miód jest jednym z tych składników, po które wiele osób sięga w pierwszej kolejności. Oprócz tego, że łagodzi dolegliwości, ma również działanie rozgrzewające i uspokajające, gdy tego najbardziej potrzebujemy.

Ale miód zawsze był słabszym składnikiem w porównaniu z "lepszymi" lekami, które podawali lekarze i apteki.

ALE JUŻ NIE TERAZ! Mądrzy naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie opublikowali nowe badania, które potwierdzają, że miód jest oficjalnie lepszy w leczeniu kaszlu i przeziębienia niż antybiotyki i inne leki...

Analiza danych z 14 badań klinicznych, w których wzięło udział 1761 uczestników wykazała, że miód był bardziej skuteczny niż zwykła opieka w łagodzeniu objawów infekcji górnych dróg oddechowych (URTI) - czyli kaszlu i przeziębienia, które wpływają na nos, gardło, skrzynkę głosową i duże drogi oddechowe (oskrzela), które prowadzą z tchawicy do płuc.

Szukasz naturalnego lekarstwa? Nasz Miód Witaminowy z Cytryną i Imbirem świetnie nadaje się do mieszania z ciepłą wodą, aby stworzyć kojący napój!

Badania wykazały, że miód był szczególnie skuteczny, jeśli chodzi o częstotliwość i nasilenie kaszlu. W rzeczywistości, dwa z badań wykazały, że objawy trwały od jednego do dwóch dni krócej wśród osób leczonych miodem.

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego i autorzy nowych badań powiedzieli:

"Infekcje górnych dróg oddechowych są najczęstszym powodem przepisywania antybiotyków. Ponieważ większość URTI jest wirusowa, przepisywanie antybiotyków jest zarówno nieskuteczne, jak i niewłaściwe."

"Kiedy klinicyści chcą przepisywać leki na URTI, zalecalibyśmy miód jako alternatywę dla antybiotyków".

"Miód jest bardziej skuteczny i mniej szkodliwy niż alternatywy zwykłej opieki i pozwala uniknąć powodowania szkód przez oporność na środki przeciwdrobnoustrojowe".

Jeśli chcielibyście przeczytać więcej, oto kilka linków: Badania Uniwersytetu Oxford - kliknij tutaj .....NHS porady na temat miodu - kliknij tutaj

Dzięki babciu, zawsze wiedziałaś najlepiej!

Zobacz nasz miód!

OK, cóż, to tyle na ten czas. Mam nadzieję, że macie miły sierpień, a może nawet trochę czasu wolnego/wycieczki. Po ostatnich kilku miesiącach, myślę, że wszyscy tego potrzebujemy! Miejmy nadzieję, że wróci też przyzwoita pogoda! ☀️

Bajeczny miód od bajecznej firmy. Spróbujcie, nie będziecie zawiedzeni

Miód i pszczoły miodne są wspomniane w Świętym Koranie w rozdziale 16 - "Pszczoła" - wers 69

"Wtedy jedzcie z każdego owocu i obierzcie drogę waszego Boga, która została ułatwiona (dla was). z brzucha pszczoły pochodzi napój o różnych kolorach, w którym jest lekarstwo dla ludzi. Zaprawdę, w tym jest znak wielkości Boga dla tych, którzy myślą. " [Koran, rozdział 16 werset 69].

Na podstawie rozdziału Pszczoła werset 69 wyjaśnione jest, że materiał, który wychodzi z żołądka pszczoły o różnych kolorach może być lekarstwem dla ludzi. Werset ten nie wyjaśnia lekarstwa na pewne choroby. jednak fakty w dziedzinie udowodniły, że produkty pszczelarskie, zwłaszcza propolis pszczeli, mogą leczyć różne choroby. Pszczoły są rzeczywiście specjalne stworzenia Boga, mogą one zapewnić korzyści i przyjemności dla ludzkości. jak wyjaśniono w Koranie, jak Bóg nakazuje pszczoły, aby gniazda przez podjęcie żywności (sok) z różnych rodzajów roślin, aby miód