Najnowsze artykuły

Pędzel kabuki - do czego służy i jak go...

Każda z pań doskonale zdaje sobie sprawę z potęgi makijażu. Jest on wstanie bowiem sprytnie i skutecznie przykryć ewentualnie niedoskonałości cery, a...

Czytaj Więcej

Makijaż mineralny krok po kroku

Wszystkie kobiety prędzej czy później spotkają się z takimi problemami, jak starzenie się skóry, procesy zapalne na twarzy, które w efekcie prowadzą do powstania trądziku. Stosowanie kosmetyków tradycyjnych w takich przypadkach może tylko pogorszyć sytuację. Postęp nie stoi w miejscu, a w branży kosmetycznej nastąpił przełom - wynalezienie kosmetyków mineralnych, które były w stanie poprawić jakość życia kobiet na całym świecie oraz poprawić kondycję skóry dzięki zawartym w niej minerałom.

Właściwości kosmetyków mineralnych

Co odróżnia kosmetyki mineralne od innych produktów? Odpowiedź tkwi w tym, że kosmetyki mineralne potrafią „dopasować się” do typu skóry. Drobne cząsteczki mineralne stanowiące podstawę produktów rozpuszczają się pod wpływem ciepła i stapiając się ze skórą, maskują jej defekty. Korzystając z kosmetyków mineralnych, musisz wybrać ten, który jest dla ciebie odpowiedni. Kiedy dopasujesz kolory, zdolność minerałów do dostosowania się do każdego rodzaju skóry przyczynia się do stworzenia idealnego makijażu i zachwycającego, niepowtarzalnego wyglądu. Zaletą kosmetyków mineralnych jest ich „lekkość”. Oznacza to, że po nałożeniu na skórę absolutnie nie powodują uczucia ciężkości. Tworząc jakby kolejną warstwę skóry, absolutnie wykluczają możliwość postrzegania makijażu jako maski.

Etap przygotowawczy: szczotki, skóry i naczynia

Kosmetyki mineralne nakłada się specjalnymi pędzelkami z włosiem syntetycznym. Bardzo ważne jest, aby włosie było syntetyczne, ponieważ jeśli włosie jest naturalne, to najdrobniejsze cząsteczki pyłu wbijają się w porowatą strukturę włosków. Na syntetycznych kosmkach ślizgają się i są łatwo nanoszone. Zestaw niezbędnych pędzli to: duży płaski pędzelek do podkładu, mały płaski pędzelek do korektora, płaski pędzel do pudru, pędzelek do różu (i ewentualnie bronzera), płynny pędzel do woalu. Bardzo często zamiast trzech ostatnich pędzli używany jest pędzel kabuki.

Nawilżanie

Dla wygodniejszego „noszenia” minerałów na skórze należy ją nawilżać. Powinien to być krem odżywczy lub nawilżający, a nie żel czy serum. Jeśli masz bardzo tłustą cerę, to wybierz kremy o lekkiej konsystencji i maksymalnej ilości naturalnych składników.

makijaż mineralny

Makijaż

Makijaż mineralny to sekwencja pewnych działań, które skutkują wysokiej jakości i pięknym efektem. Istnieją dwie możliwości nałożenia podkładu (czyli bazy pod makijaż): w osobnej warstwie i mieszanie z pudrem koloryzującym. Tutaj musisz zdecydować indywidualnie. Doświadczenie pokazuje, że w przypadku cery tłustej i problematycznej, latem lub dla najlepszego utrwalenia makijażu, podkład lepiej nakładać osobną warstwą.

Istnieją podkłady z połyskiem i bez z różnymi ekstraktami roślinnymi. Płaskim pędzlem do podkładu nakładamy go na twarz miękkimi pociągnięciami. Nie ma potrzeby rozmazywania go na twarzy, podkład rozprowadzi się samoczynnie stopniowo. Nie bój się wybielającego efektu podkładu — zniknie, gdy „skurczy się” na skórze. Podkład mineralny wyrównuje koloryt i teksturę skóry. Wybiela plamy starcze i zaczerwienienia. Poprawia przyczepność skóry i pudru.

Nakłada się na obszar cienką warstwą wygodnym pędzelkiem. Może to być pędzel do podkładu lub korektora. Może to być mały pędzelek do cieni, o ile jest miękki i wygodny. Nie przejmuj się, gdy po nałożeniu korektora koloru twoja czerwona plamka zmieni kolor na zielony, tak działa korekcja kolorów, gdy jeden kolor nakłada się na inny, neutralizują się nawzajem. W kosmetykach mineralnych występują również gęstsze pudry do korektorów i pudry na rozszerzone pory, ich użycie jest konieczne, gdy zwykły puder i korektor koloru nie dają oczekiwanego efektu.

Niezależnie od używanego pędzla, puder nałóż delikatnym, okrężnym ruchem. Musisz nanieść proszek koloryzujący w kilku cienkich warstwach. Nie martw się, jeśli pojawi się złuszczanie. Zniknie w miarę ściągania się pudru.

Jeśli malujesz oczy po nałożeniu pudru, to cienie można łatwo zetrzeć pędzelkiem, a płatki kosmetyczne ochronią okolice oczu przed ziarnkami cieni. Kolejnym krokiem jest wyrzeźbienie twarzy. Ta część makijażu nie jest odpowiednia dla wszystkich i nie zawsze jest konieczna. Jeśli jednak aplikacja kosmetyków sprawia ci prawdziwą przyjemność, chcesz wyglądać niesamowicie lub kształt twarzy wymaga korekty, to wszystkie te produkty nakładamy zgodnie ze zwykłymi zasadami.