Najnowsze artykuły

Pędzel kabuki - do czego służy i jak go...

Każda z pań doskonale zdaje sobie sprawę z potęgi makijażu. Jest on wstanie bowiem sprytnie i skutecznie przykryć ewentualnie niedoskonałości cery, a...

Czytaj Więcej

Jak zrobić makijaż kosmetykami mineralnymi?

Kosmetyki mineralne to jeden z najnowszych trendów w branży kosmetycznej. Kobiety używają go do stworzenia naturalnego makijażu, który można nosić na co dzień.

Zalety

Nieorganiczne składniki użyte do stworzenia proszku mineralnego hamują rozwój bakterii, dzięki czemu zauważysz mniej wyprysków na skórze. Tradycyjny makijaż, wykorzystujący różne płynne konsystencje, jest bardzo tłusty i gęsty. Skóra, która jest już skłonna do wyprysków, szybciej się brudzi i zatyka pory, co prowadzi do większej liczby wyprysków, zwłaszcza jeśli nie oczyścisz dobrze skóry pod koniec dnia. W przypadku makijażu mineralnego wszelkie niedoskonałości można zamaskować, dopóki nie zostaną wyleczone.

Makijaż mineralny pozwala skórze oddychać. Kiedy cierpisz na różnego rodzaju zaczerwienienia, podrażnienia, wypryski czy wypryski, musisz pozwolić skórze wchłonąć tlen, aby mogła sama się leczyć. Przy pomocy kosmetyków mineralnych urazy goją się znacznie szybciej, a ty masz możliwość zamaskowania problematycznych obszarów. Makijaż mineralny zapewnia mocniejsze krycie, ale jednocześnie pozwala skórze wyglądać całkowicie naturalnie. W rzeczywistości makijaż mineralny można nakładać warstwami, aby uzyskać dokładnie taki efekt, jaki chcesz, zapewniając schludny i naturalny wygląd.

Schemat makijażu

Przed nałożeniem makijażu zaleca się wstępne oczyszczenie skóry, można zastosować peeling w celu usunięcia ewentualnych łuszczących się i martwych cząstek naskórka, dzięki czemu jest idealnie gładka. Następnie musisz nałożyć krem nawilżający. Jest to ważne dla wszystkich typów skóry. Następnie możesz przejść bezpośrednio do makijażu.

Krok 1 - Podkład

Preparat przygotowuje skórę do aplikacji bazy mineralnej. Jedną z jego głównych funkcji jest wygładzenie skóry, pomaga również przedłużyć trwałość makijażu, reguluje przetłuszczanie, maskuje rozszerzone pory i ukrywa drobne zmarszczki.

Krok 2 - korektor

Są obszary, które czasami musimy ukryć lub zamaskować. W tym przypadku z pomocą przychodzi korektor. To zwykle kolorowy proszek (żółty, zielony, niebieski, różowy, lawendowy), który ma na celu zneutralizowanie odcienia. Na przykład, jeśli pomalujesz się na żółto na fioletowo, uzyskasz neutralny efekt. W ten sposób za pomocą żółtego korektora możesz ukryć cienie pod oczami. Czasami to puder, który dzięki swojemu wysokiemu kryciu pozwala „zlikwidować” problemy takie jak różnego rodzaju wysypki skórne, worki pod oczami, drobne zmarszczki, rozszerzone pory, blizny na twarzy.

podkład mineralny, puder mineralny

Krok 3 - Podkład mineralny (proszek)

Zastępuje bazę tonalną w tradycyjnym makijażu, ma dokładnie ten sam cel - wyrównanie kolorytu, nadanie skórze gładkości, piękna i perfekcji. Jednak w przeciwieństwie do „podkładu” baza mineralna pozwala skórze oddychać bez tworzenia efektu maski. Zaleca się nakładać bazę od konturu twarzy do jej środka, okrężnymi ruchami tak jak przy polerowaniu skóry. Zaletą pudru mineralnego jest to, że można go nakładać warstwowo, a makijaż będzie wyglądał równie naturalnie.

Krok 4 - Bronzer

Jeśli tęsknisz za latem, nie ma nic prostszego niż użycie bronzera, który tworzy efekt „opalenizny”. Przy pomocy bronzera można również konturować owal twarzy. Wskazane jest, aby wybrać odcień o kilka odcieni ciemniejszy niż twoja baza.

Krok 5 - Róż

Prawdziwie magiczny produkt, ponieważ róż mineralny tworzy oszałamiający naturalny rumieniec, który naprawdę podkreśla twoje piękno. Często to rumieniec tworzy ostateczny akcent i sprawia, że makijaż zaczyna wyglądać harmonijnie. Dają świeżość i odmładzają twarz.

Krok 6 - ostatni

Stosujemy tu najlżejszy puder, układa się cienką warstwą i pozwala na utrwalenie makijażu. Dodatkowo wygładza linie, ukrywa niedoskonałości, zmiękcza przejścia kolorystyczne. Istnieją pudry o różnych funkcjach, są przezroczyste, matowe, z efektem glazury i barwione. Po nałożeniu wszystkich produktów mogą one „kurczyć się” na skórze przez około 30 minut, a po tym czasie makijaż nabierze najbardziej naturalnego wyglądu, jakbyś w ogóle nie używał makijażu. Skóra będzie oddychać i zdrowo wyglądać.