Każda z pań doskonale zdaje sobie sprawę z potęgi makijażu. Jest on wstanie bowiem sprytnie i skutecznie przykryć ewentualnie niedoskonałości cery, a...
Czytaj WięcejJak stosować ekologiczne kosmetyki do twarzy?
Produkty zawierające naturalne składniki, w przeciwieństwie do konwencjonalnych kosmetyków zawierających silikony, parabeny i inne syntetyczne dodatki, działają dobroczynnie na skórę i ją leczą. Kosmetyki konwencjonalne najczęściej maskują niedoskonałości i tworzą „wygląd” zdrowej skóry.
Zalety
Kosmetyki naturalne mają szereg zalet. Mają łagodny wpływ na skórę, nie naruszając równowagi kwasowo-zasadowej, przy zachowaniu lipidowej bariery ochronnej. Ekokosmetyki są całkowicie bezpieczne, nie zawierają substancji niebezpiecznych. Nadają się do użytku w każdym wieku, istnieją serie produktów przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji niemowląt. Kosmetyki naturalne nie szkodzą środowisku i nie są testowane na zwierzętach. Naturalne składniki, w przeciwieństwie do syntetycznych, wyzwalają naturalny proces regeneracji skóry. W rezultacie skóra zostaje odbudowana i sama pozbywa się różnych problemów.
Przydatne właściwości naturalnych składników kosmetyków
W składzie kosmetyków naturalnych stosuje się ekstrakty roślinne, kwasy owocowe, surowce pochodzenia zwierzęcego, składniki mineralne, naturalne oleje, naturalne lub naturalne konserwanty - kwas cytrynowy, kwas sorbinowy lub salicylowy. Preparaty kosmetyczne zawierające ekstrakty ziołowe są bardzo skuteczne. Ponieważ składniki roślin zawierają specjalne substancje o szybkiej zdolności penetracji. Składniki zapewniające skuteczność naturalnych kosmetyków pozyskiwane są z roślin leczniczych - rumianku, nagietka, aloesu, łopianu, glistnika, pokrzywy i innych. Aby wydobyć użyteczne składniki, producenci stosują specjalne rozwiązania w naturalny sposób.
Oczyszczanie skóry
Współczesna kosmetologia wykorzystuje różne oleje, z których każdy ma swoje unikalne właściwości. Oleje są produkowane przez tłoczenie na zimno, używa się do tego pestek owoców, nasion, ziaren, jąder, owoców. Dzięki olejom roślinnym w składzie produktów pielęgnacyjnych skóra zatrzymuje wilgoć, nie wysycha, jest chroniona przed agresywnymi wpływami środowiska.
Oczyszczanie to główny i najważniejszy etap pielęgnacji skóry: pomimo tego, że zwykle większą uwagę przywiązuje się do kremów, serum i maseczek do twarzy, bez odpowiedniego oczyszczenia skóra po prostu nie będzie zdrowa, świeża i gotowa na odpowiedni makijaż.
Regularne oczyszczanie skóry nie powinno być pomijane także dlatego, że wśród produktów naturalnych takie preparaty, są bardzo różnorodne, mają różne właściwości - i można z nich wybrać coś odpowiedniego do każdego typu cery. Kosmetyki oczyszczające różnią się składem, konsystencją, działaniem i innymi parametrami, dlatego warto wypróbować różne produkty, porównać je i znaleźć coś idealnie dopasowanego do potrzeb twojej skóry.
Mineralna obróbka biologiczna
Drobno zdyspergowany suchy proszek o całkowicie naturalnym składzie mineralnym (zeolit, sole, glina, minerały, dodatkowe składniki) ma jednocześnie kilka istotnych zalet. Po pierwsze, biocleaning jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, po drugie oczyszczanie jest bardzo szybkie i proste, a po trzecie jest w stanie oczyścić znacznie głębiej niż jakikolwiek inny sposób, „wyciągając” brud z porów. Nakłada się go w postaci mokrego piasku na skórę tylko przez 0,5-1 minuty bez masażu, a następnie zmywa ciepłą wodą: cały zabieg trwa kilka minut, a efekt jest imponujący.
Naturalne mleczko oczyszczające
W przeciwieństwie do swoich syntetycznych odpowiedników, naturalne mleko zawiera wyłącznie naturalne składniki: najczęściej są to hydrolaty, olejki roślinne i eteryczne oraz ekstrakty ziołowe. Mleczko bardzo dokładnie i delikatnie myje skórę. Mleko jako olejek hydrofilowy świetnie sprawdza się w połączeniu z płynami i tonikami. Mleczko jest również idealne do mycia skóry suchej i bardzo wrażliwej, która nie lubi wody i ma skłonność do łuszczenia.