Najnowsze artykuły

Pędzel kabuki - do czego służy i jak go...

Każda z pań doskonale zdaje sobie sprawę z potęgi makijażu. Jest on wstanie bowiem sprytnie i skutecznie przykryć ewentualnie niedoskonałości cery, a...

Czytaj Więcej

Jakie pędzle do podkładu wybrać?

Pięknego makijażu nie da się wykonać bez uzyskania równej i pięknej cery. To ton jest podstawą podkładów, czerwona szminka straci cały swój urok, jeśli ton twarzy jest nierówny. Wtedy cały makijaż w tym przypadku straci wyglądać niechlujnie.

Podkład

Obecnie na rynku kosmetyków dekoracyjnych istnieje ogromna różnorodność baz tonalnych. Pełnowartościowe, silnie kryjące podkłady, lekkie fluidy do podkładów, pielęgnacyjne kremy BB i CC, poduszki, pudry w kremie - możesz wybrać ten, który najbardziej ci odpowiada, zgodnie z własnymi preferencjami, ulubionym makijażem i rodzajem skóry. Istnieje również wiele metod aplikacji: możesz nakładać ton palcami, specjalnymi gąbeczkami, a także pędzlami.

Twoja skóra musi być dobrze przygotowana: oczyszczona, ujędrniona i nawilżona. Jest to warunek wstępny, ton nie może pięknie leżeć na skórze podczas peelingu lub jest zbyt tłusta, nieoczyszczona. Następnie przechodzimy bezpośrednio do aplikacji podkładu tonalnego. Niewielką ilość produktu na początek należy nałożyć na grzbiet dłoni, to będzie nasz rodzaj palety. Od ciepła skóry podkład topi się, staje się bardziej elastyczny i znacznie łatwiej się rozprowadza. Przenieś podkład z dłoni na twarz. Konieczne jest rozprowadzenie produktu od środka twarzy do obrzeża za pomocą palców, wilgotnej gąbki lub pędzla, w przód i w tył, jeśli używasz gąbki - ruchy powinny być niejako bibułą. Jeśli istnieje potrzeba nałożenia produktu na warstwę, nie należy tego robić na całej powierzchni twarzy, nakładając tylko na odpowiednie obszary.

Pędzel tonowy: który lepiej wybrać

Tradycyjnie pędzle tonujące można podzielić na dwa rodzaje: płaskie wykonane z włosia syntetycznego oraz pędzle z podwójnymi włóknami o płaskim szlifie, wykonane z włosia łączonego.

Pędzle płaskie. Środki tonalne z ich pomocą należy nakładać ruchem posuwisto-zwrotnym, od środka do obrzeża. Tylko w ten sposób można osiągnąć optymalny rezultat. Za pomocą tego pędzla możesz również nakładać ton. Ważne jest, aby wiedzieć, że takie pędzle muszą być wybierane w możliwie najdelikatniejszych wersjach.

Pędzle Duofiber. Pędzle tego typu są nowocześniejsze niż wersje płaskie. Pędzle Duofiber składają się z połączonego włosia - naturalnego i syntetycznego, a także mają równy krój. Odpowiednie połączenie włosia pozwala na wygodną i równomierną aplikację podkładu, a także świetnie sprawdza się jako narzędzie blendujące do różów w kremie, rzeźbiarzy, bronzerów i rozświetlaczy.

Ogólnie rzecz biorąc, oba rodzaje pędzla nadają się do nakładania tonu. Najlepiej wypróbować obie opcje, aby poeksperymentować i samemu przekonać się, która z nich jest idealna dla ciebie. Nawiasem mówiąc, do nakładania odżywczych maseczek na twarz można również użyć płaskich pędzli. A pędzle dwu włóknowe charakteryzują się maksymalną uniwersalnością, ponieważ pozwalają pięknie odcieńować prawie każdy kremowy produkt.

pędzle do makijażu

Sposób montażu: szyte i klejone

Kosmki sklejonego pędzla są mocowane za pomocą kleju. Ten rodzaj montażu jest najbardziej delikatny, a jednocześnie najtańszy. Należy jednak być przygotowanym na to, że pędzelek nie wytrzyma długo, wkrótce zacznie się kruszyć. W zszytym pędzelku kosmki są zszywane razem nitką z włosów. Ułożone pędzle mają naturalne końcówki. Kontur jest miękki, gładki, bez gwałtownych przejść. Taki pędzelek delikatnie ślizga się po skórze i działa bardzo delikatnie. W ściętej szczotce długość jest przycinana wzdłuż konturu. Kształt jest modelowany w zależności od przeznaczenia. Pędzel ze ściętą krawędzią jest sztywniejszy w dotyku, czasem kłujący i może uszkodzić strukturę podkładu.