Najnowsze artykuły

Pędzel kabuki - do czego służy i jak go...

Każda z pań doskonale zdaje sobie sprawę z potęgi makijażu. Jest on wstanie bowiem sprytnie i skutecznie przykryć ewentualnie niedoskonałości cery, a...

Czytaj Więcej

Pędzel kabuki - do czego służy i jak go używać?

Każda z pań doskonale zdaje sobie sprawę z potęgi makijażu. Jest on wstanie bowiem sprytnie i skutecznie przykryć ewentualnie niedoskonałości cery, a co najważniejsze jest wstanie wydobyć nasze naturalne piękno. Oczywiście makijaż nigdy nie jest tak oczywistą kwestią jak mogłoby się to wydawać. Zwykle panie doskonale wiedzą, że ogromną rolę spełniają nie tylko kosmetyki, ale także i akcesoria, które wykorzystają do zrobienia makijażu. Ogromną rolę odgrywa także umiejętne posługiwanie się nimi. Jak wiadomo, każda z kobiet ma w swojej kosmetyczce zestaw pędzli, które ułatwiają aplikację kosmetyku. Jednym z nich z pewnością jest pędzel kabuki, czyli jeden z podstawowych rodzajów pędzli do makijażu. Jednak do czego on służy i jak go używać?

Do czego służy pędzel kabuki?

Pędzel kabuki, który można nabyć na stronie  https://domiuroda.pl/pl/p/Pedzel-Kabuki-Earthnicity-do-mineralow/80 to jeden z podstawowych rodzajów pędzli do makijażu. Jest on również jednym z najbardziej poręcznych modeli, jakie obecnie występują na ryku. Pędzel kabuki charakteryzuje się przede wszystkim prawdziwie niewielkim rozmiarem. Bez wątpienia jest to produkt całkowicie wyjątkowy. Nie tylko jest on mniejszych rozmiarów, ale także posiada krótką główkę, a także niezwykle poręczną rączkę. Nazwa tego pędzla pochodzi oczywiście z Japonii, a dokładnie z teatru, w którym wykorzystuje się mocny i kryjący makijaż. Włosie pędzla kabuki jest niezwykle gęste, ale także niezwykle szerokie, miękkie, krótkie oraz grube. Niemniej jednak pędzel w dalszym ciągu zachowuje swoją ponadprzeciętną elastyczność. Nie będzie on kłuł naszej skóry podczas nakładania kosmetyków, gdyż jego końce są lekko zaokrąglone lub- w przypadku niektórych modeli- nawet lekko zaokrąglone. Niemniej jednak pędzel w dalszym ciągu jest on niezwykle delikatny i świetnie sprawdza się podczas nakładania sypkich kosmetyków. Potrafi on je dokładnie rozprowadzić, a tym samym zapewnić perfekcyjne krycie. Warto podkreślić, że do tworzenia pędzla kabuki wykorzystuje się włosie naturalne lub syntetyczne. Pędzel kabuki służy zarówno do aplikacji bronzera i rozświeltacza, przy pomocy których wykonuje się konturowanie twarzy, ale także świetnie sprawdzi się w aplikacji pudru transparentnego, mineralne czy nawet i różu. Pędzel kabuki zapewnia również ogromną precyzję w aplikacji i wiele pań decyduje się na jego wykorzystanie.

Pędzle kabuki i makijaż 

Jak go używać?

Używanie pędzla kabuki z pewnością jest niezwykle proste, a także i bardzo wygodne. Okazuje się, że aplikacja produktów do makijażu z jego udziałem jest niezwykle dokładna, a także - w przypadku pudrów- zapewni odpowiedni poziom krycia i solidne matowe wykończenie. Kosmetyki aplikowane za pośrednictwem pędzla kabuki nakłada się kolistymi ruchami. Co więcej przy pomocy pędzla kabuki można produkty sypkie po prostu wklepać w cerę, omiatając nimi skórę twarzy. Warto zaznaczyć, że włosie pędzla kabuki jest zawsze odpowiednio wyprofilowane, a co za tym idzie jest możliwe równomierne i precyzyjne rozprowadzenie produktów na twarzy. Dzięki pędzlowi nie powstają na niej żadne smugi, a także plamy czy też grube warstwy kosmetyków. Pędzel kabuki świetnie dozuje kosmetyki, co pozwala uniknąć efektu maski. Jego ogromną zaletą jest chociażby fakt, że z jego pomocą można również wykonywać makijaż na mokro. Wystarczy jedynie zwilżyć pędzel, a następnie zaaplikować puder dokładnie tam samo jak zawsze. Taki sposób aplikacji z wykorzystaniem pędzla kabuki pomoże jeszcze skuteczniej ukryć ewentualne niedoskonałości, a także popękane naczynka. Pędzle kabuki umożliwiają również budowanie konkretnych warstw makijażu.

Jak czyścić pędzel kabuki?

Każda z kobiet z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że by pędzle mogły zachować swoją maksymalną wydajność i rzeczywiście efektywnie rozprowadzać kosmetyki, to należy je regularnie czyścić. Pędzel kabuki nie powinien być jednak myty gorącą wodą. Należy myć go wodą letnią z dodatkiem delikatnego szamponu lub nawet płynu antybakteryjnego. Co więcej należy unikać suszenia pędzla suszarką co pomoże zapobiegać niszczeniu jego włosia. Pędzla nie można także skręcać lub pocierać o gruby ręcznik. Najlepiej po czyszczeniu pędzla kabuka położyć go w suchym miejscu i pozwolić mu wyschnąć w pełni naturalnie, dzięki czemu pędzel zachowa swoje właściwości. Czyszczenie pędzla kabuka jest podstawą do tego, by uchronić twarz przed ewentualnymi bakteriami i podrażnieniami. Warto robić to dość często, gdyż w ten sposób zadbamy również o włosie pędzla.